Primul meu podium la triathlon Valiug 13.08.2016

Si ca sa ma laud si eu putin Triathlon Valiug 13.08.2016 era si prima editie deci probabil am castigat din cauza ca nu a fost concurenta 😀 si recunosc 😀 Primul meu concurs in care ajung si eu pe podium (De cand ma duc pe la concursuri :))) ) Am iesit pe locul 2 la categorie de varsta si locul 10 la general 😀 ce mi-a placut cel mai mult este ca la partea de bicicleta am facut 1:08:27 si Ciprian Balanesc a facut 1:07 .. pentru mine a insemnat mult avand in vedere cine e Ciprian Balanescu 😀 (Multiplu Campion National la Triathlon in Romania) Bineinteles ca toate astea le-am facut fara geluri, fara batoane, fara prafuri, fara vitamine 😀 energie curata .. nu sintetica 😀 Am fost singurul care a intrat in apa fara neopren 😀 desi apa a fost foarte rece (Am vrut sa renunt) dar cand am vazut 2 fete fara neopren (Ele au fost la tura scurta) am zis ca si eu rezist desi nu prea am grasime pe mine sa ma protejeze :)) Am intrat ultimul in apa .. pentru ca eu cand sar in apa .. vreau sa si pornesc .. nu sa stau 😀 partea de bicicleta mi-a placut cel mai mult .. de ce ? .. la urcare am intrecut cel putin 20 de ciclisti si mi-a dat senzatia ca sunt vitezoman :)) mi-a crescut increderea si am pedalat cat am putut chiar daca urma alergarea 😀 la alergare a fost usor desi organizatorii au spus ca e fara diferenta de nivel .. dar a fost :))